Радзієвська І. О. Патогенетичні механізми запальних захворювань жовчовидільної системи у дітей та особливості їх реабілітації в санаторно-курортних умовах : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І. О. Радзієвська; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2007. - 17 c. - укp.Вперше встановлено характер змін опіоідних пептидів та їх роль у патогенезі хронічної запальної патології жовчної системи у дітей. Виявлено недостатність рівня <$Ealpha sub 1>-тимозину у дітей з хронічною запальною патологією біліарного тракту, яка сприяє формуванню імунної дисфункції у обстежених хворих. Оцінено вплив спадкової схильності, соціальних і побутових факторів, преморбідного фону на вираженість психофізіологічних і вегетативних розладів у дитячому віці та клінічну картину захворювань жовчних шляхів. Встановлено особливості психофізіологічних і вегетативних показників у дітей на різних стадіях активності патології біліарного тракту, визначено їх роль у клінічній картині захворювання, розроблено психовегетативні критерії оцінки ймовірності розвитку патології жовчних шляхів. Встановлено характер імунологічних зсувів у дітей з хронічними захворюваннями біліарної системи у період ремісії. З урахуванням результатів кардіоінтервалографії, даних психологічних тестувань розроблено метод прогнозування можливості виникнення патології біліарного тракту у дитячому віці, показано його достатню інформативність і придатність для використання у практичній медицині. Встановлено тісний взаємозв'язок між змінами показників метаболізму опіоідних пептидів, <$Ealpha sub 1>-тимозину за різної патології біліарного тракту. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА349749 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|