РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сван О. Б. 
Патогенетичні особливості ураження печінки в умовах стресу і локальної гіпотермії шкіри та його корекція : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. Б. Сван; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". - Т., 2008. - 20 c. - укp.

Вперше доведено можливість використання лабораторних білих нелінійних щурів як об'єкта для дослідження морфофункціонального стану ліофілізованих ксенотрансплантатів шкіри свині. Встановлено, що за умов локальної кріодеструкції шкіри III ступеня виникає порушення функціонального стану печінки, максимум якого настає на 14-ту добу експерименту з поступовим відновленням показників до 28-ї доби. З'ясовано, що раннє, через добу, видалення на цьому тлі нежиттєздатної шкіри і накладання ліофілізованих ксенодермотрансплантатів супроводжується позитивним впливом на структурно-функціональну організацію печінки протягом перших 14-ти діб після ураження у порівнянні з тваринами, яким ксенодермопластику не виконували, що підтверджується за показниками жовчовидільної, поглинально-видільної та глікогенсинтезувальної функцій печінки. З'ясовано, що у даний термін спостереження створюються сприятливі умови для загоєння рани, меншою є сума деструктивних змін у паренхімі печінки. Доведено, що на тлі гострого холодового стресу та локальної кріодеструкції шкіри виникають більш виражені порушення морфофункціонального стану печінки з максимумом на 7-му добу експерименту. Встановлено, що використання за даних умов ксенодермопластики забезпечує вищі показники функціонального та морфологічного стану печінки протягом усього терміну спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.144-5 + Р458.154-5 + Р413.51-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360127 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського