РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаркуша С. Є. 
Патоморфологічні зміни у свиней при кишковому клостридіозі : Автореф. дис... канд. вет. наук / С. Є. Гаркуша; Нац. авіац. ун-т. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Проведено детальне комплексне вивчення кишкового клостридіозу свиней з застосуванням епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних, гістологічних і гістохімічних методів. Установлено, що у господарствах промислового типу епізоотичними особливостями кишкового клостридіозу є стаціонарність, швидке поширення інфекції серед поголів'я, найбільша кількість хворих і загиблих тварин напочатку виникнення інфекції, за надгострих і гострих форм. Установлено основні клінічні ознаки кишкового клостридіозу та патолого-анатомічні зміни, які локалізуються, в основному, у тонкому відділі кишечнику, а також у шлунку. З'ясовано, що характерними гістологічними змінами є геморагічне запалення тонкого відділу кишечнику, сліпої й ободової кишок, яке супроводжується некрозом слизової оболонки та (місцями) тотальним некрозом кишкової стінки. Виявлено мікровогнища Ценкерівського некрозу в міокарді, мікровогнища некрозу речовини головного мозку, розріджене розташування лімфоцитів у тимусі та світлих центрах лімфоїдних вузликів кишкової стінки та лімфовузлів, а також лімфоїдних вузликах селезінки та наявність бактерій у клітинах слизової оболонки шлунку та тонкого відділу кишечнику, лімфовузлах, печінці, нирках, міокарді та судинах різних органів. На підставі результатів дослідження розроблено критерії паталого-анатомічної діагностики хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.228-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського