РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247637<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волошина Т. В. 
Перебіг вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок з хронічними запальними захворюваннями нирок на фоні підвищеного рівня антифосфоліпідних антитіл : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. В. Волошина; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". - К., 2009. - 19 c. - укp.

За результатами проведених досліджень установлено, що частота виявлення кардіоліпінових антитіл (CL) у вагітних з хронічним гранулонефритом (ХГ) становить 70,6 % (зокрема, у високому титрі 11,8 %), фосфатиділсеринових антитіл (PS) - 100 % (52,9 %), а фосфатиділетаноламінових антитіл (PE) - 93,7 % (65,2 %). У вагітних з хронічним пієлонефритом (ХП) з'ясовано частоту виявлення антифосфоліпідних антитіл (АФА), а саме: CL - 63,5 % (15,4 %), PS - 73,1 % (9,6 %), PE - 70,3 % (37,5 %). У жінок з ХГ та підвищеним рівнем АФА частіше спостерігається ускладнений перебіг вагітності та пологів. За цього показники у групі з високим титром антитіл значно вищі, ніж у групі з їх низьким рівнем, а саме: загроза переривання вагітності у разі PS більше 10 ОД - 55,6 %, у разі PS менше 10 ОД - 37,5 %, за умов PE більше 9 ОД - 70 %, а у разі PE менше 9 ОД - 16,7 %: прееклампсія - у разі PS більше 10 ОД - 55 %, у разі PS менше 10 ОД - 12,5 %, за умов PE більше 9 ОД - 50 %, у разі PE менше 9 ОД - 16,7 %. Відзначено, що у жінок з підвищеним рівнем АФА перебіг вагітності частіше ускладнюється загрозою переривання після 20-ти тижнів (переважно за умов збільшення CL і PS), прееклампсією (у разі підвищення рівня CL). У новонароджених від пацієнток з ХГ і ХП та підвищеним рівнем АФА виявлено тенденцію до зменшення маси тіла та зниження оцінки за шкалою Апгар. У вагітних з ХП і підвищеним рівнем АФА виявлено гіперестрогенію у другому триместрі, зниження рівня естріолу та прогестерону у третьому триместрі, а вагітних з ХГ і підвищеним рівнем PS має місце зниження рівня естрадіолу у другому триместрі, прогестерону - у третьому триместрі. Найбільший вплив на


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414-3 + Р716.216.69-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363776 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського