РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сміян О. Д. 
Перерозподіл домішкових та легувальних елементів під час термічного, деформаційного оброблення та його вплив на зародження й розвиток тріщин в металах : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.16.01 / О. Д. Сміян; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2004. - 43 c. - укp.

Виявлено існування аномальних твердих розчинів клатратного типу двох різновидів. Установлено нові механізми транспорту хімічних елементів у твердому тілі, а також перерозподіл елементів у металі між зерном та його межами, яке починається одразу після прикладання статичного навантаження за Т = 300 К. На атомному рівні розроблено механізм та вивчено перебіг початкових стадій формування: зародків рівноважних зерен під час рекристалізації; зародків кристалів у надрах аморфної речовини (до зникнення галло); плівок-конденсатів бінарних сплавів за умов невагомості. Запропоновано концептуальну гіпотезу моделі поверхні та феноменологічну теорію виявленого явища поатомного розщеплення металом молекул середовища, в якому він деформується. Виявлено існування специфічних утворень з квазійонів нематричних елементів. Зазначено, що це рухомі утворення, які можуть фіксуватись на дефектах та міжфазних поверхнях, формують стаціонарні передвиділення, кластери, а згодом й зародки нової фази. Установлено, що водень у металі може існувати у вигляді квазійонів <$Eroman H sup -> і <$Eroman H sup +>, які мають різну природу, різні властивості та різну поведінку в металі. Запропоновано три додаткових параметри до критеріїв достатності зародження та росту тріщин, механізм процесу руйнування металів за різних температур та швидкостей деформування. На базі виявлених явищ розроблено нові технології твердофазного рафінування, а також нанесення покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 + К208

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330150 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського