РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247938<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попруга П. В. 
Пластифіковані бетонні суміши на основі ГІР-2 для ремонту і відновлення залізобетонних конструкцій : автореф. дис... канд. техн. наук / П. В. Попруга; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт., Держ. НДІ будів. конструкцій Мінрегіонбуду України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та з використанням калориметричного та пластометричного методів експериментально підтверджено, що активізатор тверднення, який містить сульфат заліза, випалену глину, піддається більш високому ступеню диспергації поверхнево-активними речовинами у порівнянні з алюмінатами кальцію, забезпечує інтенсивну гідратацію портландцементного клінкеру з одержанням високоміцного цементу (ГІР-2) та бетонів на його основі з високими фізико-механічними показниками, які дозволяють застосовувати такі бетонні суміші для ремонтних робіт. Доведено сумісність використаного полікарбоксилатного суперпластифікатора SVC 5-600 і мінеральної сульфатзалізовмісної домішки, що проявляється в синергічному ефекті під час твердіння досліджуваних бетонів. Розкрито механізм синтезу високоміцного бетону на основі пластифікованого цементу ГІР-2, який полягає в інтенсифікації процесу диспергації сульфатзалізовмісної домішки та проявленні стеричного ефекту в результаті введення в ГІР-2 полікарбоксилатного суперпластифікатора, що сприяє прискоренню утворення в цементному камені дрібнокристалічних змішаних гідросульфоалюмиферитів і низькоосновних гідросилікатів кальцію. З'ясовано, що в ряду суперпластифікаторів (полікарбоксилатного (SVC-5-600), акрилатного (SR-3), нафталінформальдегідного (C-3)) застосування полікарбоксилатної домішки в бетонних сумішах з ГІР-2 дозволяє найбільш ефективно керувати процесом структуроутворення бетонної суміші та бетону у порівнянні з застосуванням бетонних сумішей без активізатора, в яких використання акрилатних домішок є найбільш ефективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357340 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського