РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пришляк Л. Б. 
Повтор як засіб експресивного синтаксису поетичного мовлення 60-х років XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л. Б. Пришляк; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2002. - 20 c. - укp.

Уточнено поняття повтору як засобу експресивного синтаксису, здійснено опис синтаксичних конструкцій з повтором. Визначено структурні типи синтаксичних повторів та виявлено основні тенденції їх побудови в поезії шістдесятників. Установлено, що вираження експресивності синтаксичними повторами залежить від семантики й функції синтаксеми. Досліджено повторювані синтаксичні конструкції, побудовані на основі суб'єкта-виконувача дії або носія ознаки, предиката, об'єктних, атрибутивних та обставинних поширювачів предикативної основи пропозиції, враховано порядок слів у реченні, матеріальне вираження повторюваних елементів конструкції, кількість ланок у повторі, характер варіативності та поширеності повторюваної ланки конструкції, лексичну й граматичну семантику основи синтаксичного повтору. Розглянуто також стилістичні фігури (анафору, епіфору, градацію, хіазм, анепіфору, ампліфікацію, рефрен) у їх зв'язку з синтаксичним повтором.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22 + Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327448 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського