РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Теличко Т. Г. 
Поетика іншонаціонального в англійському романі початку ХХ ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Т. Г. Теличко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2006. - 21 c. - укp.

Досліджено поетику іншонаціонального в англійському романі початку XX ст. Простежено еволюцію сприйняття "чужого"/"іншого"/"інакшого" від періоду давньої літератури до початку XX ст., коли була усвідомлена нагальна потреба в діалозі. Досліджено зв'язок особливостей рецепції іншонаціонального з національною ідентичністю на матеріалі англійського письменства, де "англійськість" відображено з позицій сприйняття "іншого". Італію та Росію як компоненти "іншонаціонального" в англійському письменстві розглянуто в романі Е.М.Форстера "Куди не наважуються ступити ангели" та в "російських романах" Х.Уолпола "Темний ліс" і "Таємниче місто". Виявлено, що Е.М.Форстер аналізує англійський національний характер шляхом осягнення "чужого" (італійського) характеру, "відкритість" як домінуюча риса італійців протиставлено англійській "закритості" та "нерозвиненому серцю". Виявлено, що провідна форстерівська концепція "особистих стосунків" пов'язана з ідеєю подолання "культурного інсайдеризму". Встановлено, що у процесі створення образу Росії та російського характеру Х.Уолпол використовує російський фольклор, а також культурні та літературні надбання. Виявлено, що прагнучи осягнути Росію письменник починає розмовляти "мовою" російської культури й обгрунтовує можливість єдності на духовному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського