РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248441<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тряпіцина Н. В. 
Поліморфізм фрагментів ДНК та особливості геномної організації деяких видів ссавців і дводольних рослин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. В. Тряпіцина; УААН. Ін-т агроекології. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему використання ISSR - PCR та IRAP - PCR-маркерів для оцінки генетичної мінливості доместикованих і споріднених з ними диких видів рослин і тварин. Виявлено залежність між рівнем поліморфізму ISSR - PCR-маркерів і термодинамічними характеристиками мікросателітних локусів, які їх франкують. Визначено найперспективніші ISSR - PCR-маркери для філогенетичного аналізу представників підродини Bovinae та для оцінки генетичної мінливості великої рогатої худоби (ВРХ) на внутрішньопопуляційному рівні. Показано, що ISSR-PCR-маркери, фланковані послідовностями з високими термодинамічними характеристиками, є перспективними для визначення генотипів у дикої сої, а з низькими - у сортів сої. У модельній групі ВРХ, яка відтворюється за умов постійної дії низькодозового радіоактивного випромінювання за використання ISSR - PCR- та IRAP - PCR-маркерів виявлено достовірне збільшення гетерозиготності у дочірньому поколінні F2 відносно батьківського F0, що свідчить про переважальне відтворення гетерозигот за умов популяційно-генетичної адаптації до нових факторів добору. Не виявлено нових амплікаційних фрагментів, появу яких можна було б розцінювати як мутаційну подію. Доведено, що ISSR - PCR- і IRAP - PCR-маркери, які раніше вважалися селективно-нейтральними, у ВРХ є залежними від добору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського