РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248547<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвієнко В. М. 
Політика УНР та Української Держави щодо новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії (1917 - 1921 рр.) : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.02 / В. М. Матвієнко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 40 c. - укp.

Досліджено історію формування та розвитку дипломатичних, військово-політичних та економічних зв'язків українських національних урядів доби Центральної Ради, гетьманату П.Скоропадського та Директорії із суміжними та географічно близькими державами та державними новоутвореннями, що з'явилися внаслідок розпаду Російської імперії та активізації національно-визвольних рухів Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Дону, Естонії, Криму, Кубані, Латвії, Литви, Молдови, Північного Кавказу, Польщі та Фінляндії. На основі критичного переосмислення існуючого наукового доробку, розроблених нових концептуально-теоретичних і науково-методологічних підходів, аналізу раніше нез'ясованих або маловідомих фактів, із залученням доступних нині першоджерел визначено місце та роль УНР (за часів Центральної Ради та Директорії) та Української Держави (гетьманату П.Скоропадського) у структуруванні постімперського державно-національного простору на теренах Прибалтики, Білорусі, Причорномор'я та Кавказу протягом 1917 - 1921 рр. Обгрунтовано концепцію стосовно об'єктивних тенденцій потенційного регіонального лідерства України серед "окраїнних держав" у даний період, аргументовано висновок щодо провідної ролі України в ініціюванні процесу формування військово-політичних та економічних союзів новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії в 1918 - 1921 рр. і виявлено причини їх невдачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського