РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248910<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ребковець І. І. 
Порушення функціонування тиреоїдної системи при тяжкій черепно-мозковій травмі, способи їхньої корекції : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / І. І. Ребковець; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено особливості функціонування тиреоїдної системи (ТС) у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (ТЧМТ) з одночасним проведенням замісної терапії тиреоїдними гормонами (ТГ). Зроблено порівняльну оцінку ступеня тиреоїдної недостатності у пацієнтів з ТЧМТ, яким проводилась стандартна інтенсивна терапія (ІТ) та у хворих, що додатково одержували морфін у малих дозах або замісну терапію ТГ. На підставі одержаних результатів виявлено різні патогенетичні механізми корекції дисфункції гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної системи (ГГТС) у пацієнтів з ТЧМТ. У разі застосування стандартного комплексу ІТ виявлено найбільш виражений ступінь тиреоїдної дисфункції. З'ясовано, що введення морфіну в малих дозах хворим з ТЧМТ сприяє підвищенню рівня тиреотропного гормону (ТТГ), а застосування замісної терапії - нормалізації вмісту в крові <$Eroman T sub 3> і <$Eroman T sub 4>. Виявлено, що клінічний ефект внаслідок введення морфіну в малих дозах або використання замісної терапії ТГ, не зважаючи на розходження у механізмах впливу на ГГТС, приблизно однаковий і дозволяє знизити летальність серед потерпілих з ТЧМТ на 14,4 % та 14,6 % відповідно. На підставі результатів наукового дослідження удосконалено концепцію формування функціональної недостатності ГГТС у хворих з ТЧМТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського