РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000249029<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мороз В. Р. 
Порівняльне дослідження результатів застосування розрізів шкіри різних конфігурацій в клініці щелепно-лицевої хірургії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В. Р. Мороз; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено питання застосування скальпеля з фігурним вигином леза з метою покращення результатів хірургічного лікування та підвищення естетичності післяопераційних рубців. Проведено експериментальні (36-ти кролів) та клінічні (83-х пацієнтів) дослідження. Експериментальне дослідження було здійснено з метою вивчення морфологічних особливостей перебігу репаративних процесів у шкірі після її розтину "чреватим" скальпелем, що традиційно використовується, і скальпелем з фігурним вигином леза. На підставі даних, одержаних під час проведення морфологічного дослідження тканин, взятих у зоні хірургічної травми, і, зокрема післяопераційного рубця, показано, що найбільш активно репаративні процеси відбуваються у тварин, де рана формувалась скальпелем з фігурним вигином леза. Результатами клінічного дослідження є дані обстеження та лікування 83-х пацієнтів з аденомою привушної залози. Обстежених пацієнтів розподілено на дві клінічні групи залежно від застосованого для розсічення шкіри скальпеля та конфігурації розрізу. Проведено клінічні, термометричні, цитологічні дослідження, а також вимір електропровідності шкіри хворих. Установлено, що в основній групі симптоми стихання запальних явищ реєструвались на 3-тю добу післяопераційного періоду, у контрольній групі ознаки запалення зберігались до 7-ми діб. На 14-й день у мазках-зскрібках представників основної групи переважали епітеліальні клітини, що є ознакою активного процесу епітелізації поверхні рани та відновлення травмованих тканин. На підставі одержаних результатів дослідження підтверджено доцільність застосування для хірургічного розсічення шкіри


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347427 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського