РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000249116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нетрусова С. Г. 
Постоваріоектомічні психічні розлади : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С. Г. Нетрусова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Виявлено, що астенічний синдром є стрижневим, облігатним та наскрізним у жінок після видалення яєчників. Встановлено, що маніфестація психічних розладів у разі синдрому хірургічної менопаузи (СХМ) простежується у післяопераційному періоді упродовж першого тижня у 90,5 % жінок: астенічний симптомокомплекс - у 50 % жінок, деспресивний - у 13,8 %, сенесто-фобічний - у 15,5 % та істеричний - у 11,2 %. Доведено, що найбільш уразливими щодо розвитку постоваріоектомічних психічних порушень є жінки у період пери- та постменопаузи (вікова група від 40-а до 50-ти років). Зазначено, що на віддалених етапах СХМ астенічний синдром є провідним у 48,6 % хворих, депресивний - у 32,4 %, сенесто-фобічний - у 10,8 % та істеричний синдром - у 8,2 %. Визначено критерії диференціальної діагностики психічних розладів у випадку СХМ, клімактеричного синдрому, гістеректомії (ГЕ) та ендогенної психічної патології. Виявлено, що психічні розлади після ГЕ переважно є швидкоминучими (через один міс. після операції зберігаються у 24 % жінок), а у разі СХМ мають тенденцію до хроніфікації (через один міс. реєструються у 90,4 % жінок). Доведено, що замісна гормональна терапія є ефективним засобом лікування психічних розладів, зниження частоти та вираженості яких відбувається вже у перші місяці лікування. Зазначено, що повна редукція психопатологічної симптоматики СХМ спостерігається у 32,4 % жінок через один місяць лікування та у 54,1 % - через три місяці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 + Р645.093.3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського