РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000249245<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фарбей О. М. 
Поява та поширення християнства в Криму (III - IX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Фарбей; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 17 c. - укp.

На підставі вивчення широкого кола джерел простежено складний і неоднозначний процес появи та утвердження християнського віровчення в Тавриці в I тисячолітті. Підкреслено, що розвиток нової релігії на території Кримського півострова протягом досліджуваного періоду є виявом загальнодержавних процесів у Візантійській імперії, роль якої у поширенні християнства у країнах Європи важко переоцінити. Встановлено, що на початковому етапі (у III - IV ст.) християнство спорадично проникає з малої Азії в результаті постійних торгових контактів і поступово утверджується на кінець IV ст. в осередках грекомовного населення під впливом політики римських імператорів, у V - VI ст. відбувається активізація свідомого сприйняття християнського віровчення, суттєве збільшення його прихильників і послідовників, оскільки нове вчення набуває статусу державної релігії, а наступний період (VII - IX ст.) відзначається посиленням церковної боротьби як невід'ємної частини суспільно-політичного життя Візантії. Доведено, що формування розвиненої єпископальної структури (результатом якої є утворення наприкінці XIX ст. системи "пентархії") відбувалось за умов візантійсько-хозарського кондомініуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4-7 + Э370.9(4УКР-6КРМ)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337179 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського