РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000249957<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткач Н. А. 
Предиктори та стратифікація вірогідності виживання хворих з хронічною серцевою недостатністю та систолічною дисфункцією лівого шлуночка (за даними трирічного проспективного спостереження) : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. А. Ткач; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. - К., 2009. - 23 c. - укp.

Визначено незалежні предиктори та розроблено новий алгоритм індивідуального прогнозування довготермінового виживання пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) і систолічною дисфункцією лівого шлуночка (СД ЛШ) з метою вдосконалення підходу до диспансеризації таких хворих. Проаналізовано прогностичну значущість кожного з показників, одержаних з використанням загально-клінічного, лабораторного й інструментального методів обстеження. Виживання хворих з клінічно діагностованою ХСН і СД ЛШ протягом 12-ти, 24-х, 36-ти місяців складає відповідно 79,1 %, 64,8 % та 59,2 %. На підставі даних щодо кумулятивного виживання протягом трьох років хворих з ХСН і СД ЛШ виявлено залежності від етіології основного захворювання - дилатаційної кардіоміопатії (ДКМП) чи ІХС, функціонального класу ХСН, наявності фібриляції передсердь та значення індексу маси тіла (ІМТ) і не залежить від віку:, статевої належності та давності виникнення ознак ХСН. Для відносно коротких термінів (6 - 12 міс.) найбільш негативну прогностичну значущість мають певні показники, а саме: індекс НОМА = інсулін (Мод/мл) <$Etimes> глюкоза (ммоль/л)/22,5 (у.о.), значення САТ, ІМТ, рівень сечової кислоти у плазмі. Для більш віддаленого прогнозу (18 - 36 міс.) щодо життя пацієнтів з ХСН та СД ЛШ значущими негативними предикторами є середньодобова частота серцевих скорочень, передньо-задній розмір лівого передсердя та рівень інсуліну в крові. Предикторами вірогідно гіршого виживання пацієнтів з ХСН і СД ЛШ є прийом підтримуючих доз ангіотензин-перетворювального ферменту та <$Ebeta>-адреноблокаторів, менших за 20 % та 50 % від


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського