РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250223<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юр'єв В. П. 
Природа неоднорідних магнітних станів реальних магнетиків та високотемпературних надпровідників : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В. П. Юр'єв; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 36 c. - укp.

З'ясовано природу магнітних станів реальних магнетиків і надпровідників шляхом створення методу їх моделювання на основі візуальних експериментальних досліджень. Вперше проведено магнітооптичне (МО) дослідження неоднорідних магнітних станів і фазових переходів (ФП) між ними для складних магнетиків (проміжний стан) та властивості високотемпературних надпровідників (ВТНП) (змішаний стан) у широкому інтервалі температур і магнітних полів. Однозначно (на 11 прикладах реальних багатовмісних магнетиків) доведено ефективність комплексного (теоретичного й експериментального) методу вивчення їх природи. Використання запропонованого методу дозволило встановити природу неоднорідних магнітних станів і фазових переходів між неоднорідними станами у реальних магнетиках зі змішаною анізотропією (ортоферит ербію - ErFeO3, гексагональні RbNiF3 - шаруватий феромагнетик та RbMnCl3 - сегнетоеластик-антиферомагнетик, монокристали, одно та двошарові плівки ферогранатів). З метою вивчення природи проміжного стану в магнетиках розроблено мікроспектральний метод дослідження однорідної магнітної фази. Виявлення нових спонтанних та індукованих зовнішнім магнітним полем фазових переходів у таких системах розширило клас ФП у магнетиках. Запроваджено МО методику високого розділення, що базується на візуалізації неоднорідних магнітних станів індикаторної ферогранатової плівки. Це вперше дозволило візуалізувати мікродефекти структури та неоднорідності Тс реальних ВТНП монокристалів і плівок, а також визначити їх основні параметри.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В368.2,022 + В368.313,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308863 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського