РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250229<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фочук П. М. 
Природа точкових дефектів легованого кадмій телуриду : Автореф. дис... д-ра хім. наук / П. М. Фочук; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. - К., 2006. - 36 c. - укp.

Вивчено природу точкових дефектів (ТД) у монокристалах CdTe, легованого елементами IIIA, IVA, VA і VIIA підгруп. За ефектом Холла у разі високих температур визначено домінюучі власні ТД у нелегованому CdTe в області тисків пари Cd, а також ентальпії їх впровадження: <$EDELTA roman {H sub {Cd sub i sup 2+ }~=~2,52~еВ}>, <$EDELTA roman {H sub {V sub Te sup 2+ }~=~1,33~еВ}>. Оптимізовано константи дефектоутворення, що дозволило здійснити моделювання тискових і температурних залежностей вмісту ТД у CdTe. Виявлено 4 основних типи поведінки індію у CdTe за високих температур залежно від концентрації цієї домішки у кристалах. Установлено, що Tl CdTe за високих температур є донором. На кристалах CdTe<$E<>>, одержано найбільший з усіх напівпровідників коефіцієнт підсилення світла без накладання зовнішнього електричного поля. Установлено, що основна частина Ge знаходиться у вигляді ТД <$Eroman {Ge sub Cd sup + }, решта - в асоціаті <$Eroman {{Ge sub Cd sup + V sub Cd sup + ) sup - }>. З'ясовано, що розчинність силіцію в кадмій телуриді не перевищує <$E3~ times ~10 sup 16 roman {ат"/"см sup 2 }>, а Si поводить себе, переважним чином, як донор, утворюючи центри <$Eroman {Si sub PCd }>. Стибій у CdTe утворює центр <$Eroman {Sb sub Te sup - }>, з енергією іонізації <$EDELTA roman {E~=~E sub V ~+~0,29~еВ}>. Легування CdTe галогенами призводить до посилення процесів самокомпенсації та дуже значного зростання [<$Eroman {V sub Cd }>].


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-2 + Г523.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343614 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського