РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250276<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медведєв Д. В. 
Прискорення іонів полем просторового заряду сильнострумового релятивістського електронного пучка з інжекцією плазми та модуляцією просторово-періодичним магнітним полем : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.20 / Д. В. Медведєв; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". - Х., 2008. - 19 c. - укp.

Створено експериментальний стенд колективного прискорювача іонів, що складається з сильнострумового імпульсного електронного прискорювача, який базується на магніто-ізольованому діоді та генерує трубчастий сильнострумовий релятивістський електронний пучок (СРЕП), з системи плазмових гармат для зовнішньої інжекції плазми в область віртуального катоду з просторово-періодичного магнітного поля, призначеного для просторової модуляції СРЕП. Одержано прискорення іонів плазми електричним полем віртуального катоду, потік яких є інжектором в основну секцію, де прискорення здійснюється хвилею просторового заряду, що виникає під час модуляції СРЕП у часі та у просторі. Часова модуляція СРЕП (частота 46 МГц і глибина 10 %) здійснюється віртуальним катодом, електричне поле якого осцилює у часі за періодичної компенсації об'ємного заряду іонами інжектованої плазми. Модуляція СРЕП у просторі (період 6 см і глибина 12 %) відбувається під час його транспортування у зовнішньому просторово-періодичному магнітому полі. Параметрами іонного пучка, прискореного полем віртуального катоду є: енергія - 490 кеВ, струм - 200 А, щільність потоку іонів - <$E(5,1~-~7,2)~ times ~10 sup 7 ~ roman см sup -2>, тривалість імпульсу - 50 нс, іони займають всю область трубчастого СРЕП. Параметри пучка іонів, доприскорених в основній секції полем хвилі просторового заряду СРЕП мають певні значення, а саме: енергія - 1 500 кеВ, струм - 30 А, тривалість імпульсу - 40 нсек. За цього збільшується число періодів просторової модуляції з 6-ти до 9-ти, призводить до зростання енергії іонів з 680 кеВ до 1 500 кеВ, тобто енергія зростає пропорційно довжині прискорення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022 + В381.105.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360521 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського