РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250513<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко О. О. 
Проблеми дозиметрії внутрішнього опромінення людини трансурановими радіонуклідами : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.01 / О. О. Бондаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 37 c. - укp.

Визначено, що інгаляція є критичним шляхом надходження до організму трансуранових радіонуклідів і головним фактором формування доз внутрішнього опромінення обслуговуючого персоналу АЕС. Розроблено новий вид спектрометрії альфа-випромінювання, яка грунтується на використанні твердотільного трекового детектора ядерного випромінювання (ТТДЯВ) типу CR-39. Застосування ТТДЯВ дозволило здійснити вимірювання наднизьких активностей <^>238Pu і <^>241Am у біологічних зразках, а також оперативний контроль наявності "гарячих" альфа-випромінювальних часток у повітрі виробничих приміщень об'єкта "Укриття". У повітряному середовищі приміщень "Укриття" експериментально виявлено окрему субмікронну складову аерозолів, яка є визначальною у формуванні доз внутрішнього опромінення працівників за рахунок накопичення в глибоких відділах легенів. Досліджена субмікронна фракція має також і аномально високу відносну здатність проникати крізь засоби захисту органів дихання. Розроблено необхідний набір параметрів для оперативного розрахунку доз внутрішнього опромінення від інгаляційного надходження за умов об'єкта "Укриття", який включає: концентрацію радіонуклідів у повітрі, радіонуклідну композицію, тип системного надходження аерозолів, розподіл активності аерозолів за аеродинамічним діаметром, ефективність засобів індивідуального захисту органів дихання. За результатами визначення вмісту ізотопів плутонію та <^>241Am


Індекс рубрикатора НБУВ: Р362

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського