РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар О. В. 
Прогнозування ступеня важкості прееклампсії та адресатності терапії у вагітних з патологією сечовидільної системи : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. В. Бондар; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Вивчено субфракційний склад сечі у вагітних за методом лазерної кореляційної спектроскопії для ранньої діагностики та прогнозування розвитку у них прееклампсії за умов патології сечовидільної системи. Обстежено 135 вагітних, з яких 32 - пацієнтки з прееклампсією та 103 - з хронічним пієлонефритом. До контрольної групи увійшли 15 практично здорових вагітних жінок. На підставі результатів проведених досліджень у сечі здорових вагітних нормологічні спектри за методу лазерної кореляційної спектроскопії виявлено у 20 % жінок, а дистрофічно-подібні - у 6,5 % та гідролітично-спрямовані - у 62 % пацієнток. У разі розвитку прееклампсії вірогідно зростала частота автоімунно-подібних (39 %), інтоксикаційно-подібних (18,5 %), катаболічно- та дистрофічно-подібних зрушень (21 %) за відсутності нормологічних спектрів сечі. Зі збільшенням ступеня важкості прееклампсії спостережено тенденцію до зростання катаболічно-подібних і автоімунно-подібних зрушень, втричі збільшувалась детекція низькомолекулярних уропротеїнів. Чутливість методу лазерної кореляційної спектроскопії сечі становила 86,5 % у порівнянні з 7,1 % чутливістю загальноклінічних досліджень сечі, за цього наголошено на доцільності його використання з метою прогнозування та здійснення експресної діагностики прееклампсії та оцінки ступеня її важкості й ефективності проведеної терапії, зокрема у вагітних з патологією сечовидільної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.69-5 + Р716.213.026-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського