РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250815<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Процюк Т. Л. 
Прогнозування та особливості перебігу бронхіальної астми у міських і сільських школярів подільського регіону України : автореф. дис... д-ра мед. наук / Т. Л. Процюк; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2008. - 37 c. - укp.

Наведено результати дослідження основних факторів ризику, що призводять до раннього формування та клінічної маніфестації бронхіальної астми у дітей і підлітків. Розглянуто особливості клінічного перебігу астми у школярів різного віку. Виявлено, що у дітей різної статі, хворих на бронхіальну астму, спостерігаються "діатезні" конституціональні типи, які характеризуються різноспрямованістю змін габаритних, поперечних, охватних, поздовжніх розмірів тіла, величини дистальних епіфізів, товщини шкірно-жирових складок. Встановлено мінливість якісних і кількісних ознак пальцевої та долонної дерматогліфіки здорових і хворих на бронхіальну астму дітей віком 7 - 12-ти років і підлітків залежно від стану їх здоров'я, статі, віку та місця проживання. Доведено, що варіабельність ознак, зумовлена станом здоров'я та статевим фактором більша, аніж варіабельність, обумовлена віковим і територіальним факторами. Показано, що сукупність виявлених морфогенетичних варіантів дерматологічних ознак створює типологічну модель дерматогліфіки характерну для даного захворювання. На підставі проведених антропогенетичних досліджень вперше розроблено дискримінантні моделі виникнення бронхіальної астми у міських і сільских дітей шкільного віку, які проживають на території Подільського регіону України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського