РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чайка К. В. 
Прогнозування і профілактика тромботичних ускладнень в акушерській практиці : автореф. дис... канд. мед. наук / К. В. Чайка; Харк. держ. мед. ун-т МОЗ України. - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Визначено основні причини виникнення венозних тромбозів в акушерстві, уточнено окремі патогенетичні механізми порушення гемостазу у вагітних з різною соматичною й акушерською патологією. Доведено, що дані ускладнення в сполученні з вірусною інфекцією й патологічним рівнем антифосфоліпідних антитіл (АФЛА) є причиною розвитку тромбозів у вагітних. Уперше з метою прогнозування ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень у вагітних запропоновано бальну шкалу оцінки, розроблено на підставі врахування клініко-анамнестичних особливостей перебігу вагітності, тривалості та характеру розродження. Виділено 3 ступені ризику: легкий (до 6-ти балів), середній (від 6-ти до 11-ти балів) і тяжкий (11 балів), що дає можливість індивідуально призначити адекватний обсяг лікувально-профілактичних заходів. Вперше встановлено, що у вагітних з ризиком розвитку тромбоемболічних ускладнень найчуттєвішими у прогностичному відношенні маркерами є розчинні мономерфібринові комплекси (РМФК) і Д-димер, у разі підвищення якого в 2 - 2,5 раза у порівнянні з нормальними показниками (<$E>>~500~ roman мкг"/"л>) пацієнтку необхідно включити до групи ризику та призначити їй антитромботичну терапію. Доведено, що науково обгрунтований метод прогнозування та профілактики тромбозу шляхом комплексної неспецифічної терапії (до якої включено руховий режим, дієту, еластичну компресію ніг) і корекції систем гемостазу й імунітету дозволяє поліпшити реологічні властивості крові, кровообіг у судинах малого таза та нижніх кінцівках, а також подовжити ремісію автоімунного процесу та перебігу вірусних захворювань, що значно знижує ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.230.203.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського