РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рудик-Леуська Н. Я. 
Продуктивні властивості та фізіолого-біохімічні характеристики ляща (Abramis brama L.) і плітки (Rutilus rutilus L.) Сулинської затоки Кременчуцького водосховища : автореф. дис... канд. біол. наук / Н. Я. Рудик-Леуська; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2007. - 24 c. - укp.

Проаналізовано гідрологічний і гідрохімічний режими та вивчено стан природної кормової бази Сулинської затоки, визначено сучасний стан її іхтіофауни. Установлено, що у даній затоці наявні 34 види риб, які належать до 9-ти родин. Найбільшу частку структурі іхтіофауни становить родина карпових, яка нараховує 21 вид, на другій східці за цією структурою знаходиться родина бичкових і окуневих. Появились певні види риб, а саме: амурський чебачок, строкатий товстолобик китайський, колючка триголкова, чорноморсько-каспійський бичок Кесслера та голка-риба пухлощока. Зникли види - осетер стерлядь, минь річковий, пічкур звичайний, лящ клепець, носар, рибець звичайний, голець звичайний, в'юн і багатоголова колючка мала. Виявлено, що середні показники довжини та маси тіла ляща звичайного різних вікових груп у Сулинській затоці близькі до середніх показників для ляща звичайного Кременчуцького водосховища. На підставі порівняльного аналізу структури уловів молоді промислових видів риб з даної затоки протягом двох періодів (1990 - 198 рр. та 1999 - 2005 р.) статистично вірогідної різниці не виявлено за <$Eroman P~>>~0,05>. З'ясовано, що восени наявна чітка тенденція до збільшення вмісту білків, ліпідів і глікогену у ляща звичайного та плітки звичайної в печінці та м'язах, а вміст глікогену вище на 21,8 та 27,4 % відповідно у порівнянні з відкритою ділянкою водоймища. Риби, виловлені з Сулинської затоки, характеризуються більш високими показниками накопичення енергоємних речовин (ліпідів і глікогену) у порівнянні з такими, виловленими з відкритої ділянки Кременчуцького водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13 + П729.196

Рубрики:
 Лящ 

Шифр НБУВ: РА355000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського