РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000251078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабич В. Л. 
Продуктивність і якість озимого жита залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В. Л. Бабич; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено процеси росту та розвитку рослин озимого жита за умов південної зони України. Вивчено закономірності формування та підвищення врожаю зерна, а також покращання його якості за впливу мінерального живлення на зрошуваних і неполивних землях. З'ясовано, що найбільш ефективною є розрахункова норма добрив для запланованого рівня врожаю, зокрема, без зрошення 25,0, а на зрошуваних ділянках - 35,0, яка враховує фактичний вміст елементів живлення у грунті (у середньому за роки досліджень за низької забезпеченості рухомим азотом, середнім фосфором і калієм вона становила без зрошення <$Eroman {N sub 74 P sub 10 K sub 0 }>, за умов зрошення - <$Eroman {N sub 106 P sub 18 K sub 0 }>). За цього забезпечуються максимальна окупність добрив зерном та рівень рентабельності. Зазначено, що такі ж параметри врожаю забезпечує застосування без зрошення <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 }>, а за умов зрошення - <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 ~+~N sub 30 }>. Установлено, що у разі проведення 1 - 2-х вегетаційних поливів за зрошувальних норм залежно від року досліджень від 300 до <$E700~ roman {м sup 3 "/"га}> підвищується врожайність зерна за умов вирощування озимого жита без добрив на 5,3 - 6,0, а у випадку їх внесення - на 6,8 - 13,2 ц/га. З'ясовано вплив добрив і зрошення на вміст у зерні білка, його збір, біологічну цінність, кількість амінокислот, вміст важких металів, загальних цукрів, золи, кальцію, сирої клітковини, сирого жиру, крохмалю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341129 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського