РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000251351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яценко Л. Д. 
Протипухлинні властивості поліплатиллену та ефективність його застосування при лікуванні розповсюджених форм раку шлунка, підшлункової залози, легені (експериментальне і клінічне дослідження) : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Л. Д. Яценко; Держ. установа "Нац. ін-т раку". - К., 2008. - 41 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих завдяки включенню в схеми терапії нового вітчизняного платиновмісного препарату на ДНК носії - поліплатиллену (ППЛ). За результатами експериментальних досліджень in vitro на 6-ти лініях культур клітин тварин і людини встановлено низьку цитотоксичність і високу антипроліферативну дію ППЛ, яка реалізується шляхом блокування проліферації у G1-S фазах клітинного циклу. Доведено його значну протипухлинну активність та низьку токсичність у дослідженнях in vitro на двох моделях лейкемій і 4-х моделях солідних пухлин. На підставі результатів клінічного дослідження установлено високу протипухлинну активність, низьку загальну токсичність ППЛ у порівнянні з іншими протипухлинними препаратами. Розроблено дози та режими застосування ППЛ. Виявлено його позитивний вплив на ефективність лікування 266-ти хворих на поширені форми раку легені: збільшення середньої виживаності на 4,2 міс, медіани виживаності - 5,5 міс, однорічної виживаності на 21 міс у порівнянні з хворими, пролікованими з використанням відомих хіміопрепаратів (група порівняння). У хворих на поширені форми раку шлунка застосування ППЛ вірогідно збільшило середню виживаність на 7,7 місяця, однорічну виживаність - на 18,5 %, дворічну - на 15 %. Частота зникнення асциту на 55 % більше у хворих, пролікованих з використанням ППЛ. За умов лікування хворих на поширені форми раку підшлункової залози з застосуванням ППЛ виявлено вірогідне збільшення середньої виживаності на 2,9 міс, медіани виживаності - на 1,5 міс та значне зменшення больового синдрому у порівнянні з групою контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-52 + Р569.436-52 + Р569.423-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського