РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000251476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цвих В. Ф. 
Профспілки і громадське суспільство: особливості парадигми відносин : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В. Ф. Цвих; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 36 c. - укp.

Вперше досліджено значення профспілок як самоорганізованої та самоврядної структури, особливої групи інтересів/тиску у процесах виникнення, становлення, відновлення та модернізації громадянського суспільства. Встановлено особливості різних типів парадигми їх відносин. Визначено основні складові сучасного громадянського суспільства, виявлено та проаналізовано три концептуальні підходи щодо розуміння історії, природи та проблеми його формування: індивідуально-особистісний, корпоративно-груповий та індивідуально-груповий. Показано, що особливу роль у функціонуванні громадянського суспільства виконують саме самоорганізовані групи інтересів/тиску, зокрема профспілки, які набувають одночасно значення посередників між найманими працівниками, економічною системою і державою та цехової корпоративної організації та суспільного громадсько-політичного руху. Досліджено сучасні профспілкові методи захисту інтересів, прав і свобод людини та громадянина, розглянуто форми організації участі профспілок у соціальному партнерстві, реалізації принципів економічної демократії, колективності та солідарності. Найбільш ефективними способами їх реалізації визнано профспілковий захист найманих працівників і колективно-договірну та самоврядну діяльність профспілок. Розглянуто місце і роль профспілок у розбудові громадянського суспільства та перспективи їх розвитку за умов глобалізації економіки та необхідності подолання кризи сучасного профспілкового руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського