РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000251756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сороковий Е. Л. 
Процеси перенесення в граничній плазмі торсатрона "Ураган-3М" : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Е. Л. Сороковий; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 16 c. - укp.

Уперше одержано основні (просторові, часові та спектральні) характеристики флуктуацій густини та потенціалу плазми поблизу межі зони утриманняч, а також поперечного потоку частинок, обумовленого флуктуаціями, у диверторній зоні торсатрона за умов оригінального методу створення й нагрів плазми (багатомодовий альфенівський резонанс), що використовується на цій установці. Показано переривчастий характер турбулентного потоку, що значна доля турбулентного потоку, до 70 %, переноситься саме завдяки рідкісним викидам плазми великої амплітуди. Відзначено універсальність основних властивостей дрібномасштабної низькочастотної електростатичної турбулентності плазми в замкнутих магнітних пастках, а також незалежність цих властивостей від магнітної конфігурації та методів нагріву. Показано, що в торсатроні "Ураган-3М" перенесення частинок на межі зони утримання є аномально великим і може бути значною мірою пояснене саме низькочастотною електростатичною турбулентністю. Установлено наявність сильної вертикальної асиметрії просторового розподілу потоку дивертованої плазми в даному торсатроні. Уперше спостережено ефект обертання напряму асиметрії за умов зміни напряму магнітного поля. Запропоновано пояснення асиметрії на підставі втрат швидких частинок. На базі порівняння характеристик асиметрії в тризахідному торсатроні та двозахідному геліотроні зроблено висновок щодо універсальності цього ефекту для систем з гвинтовим магнітним полем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.222,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329239 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського