РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000252266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чеканська Л. М. 
Психологічні особливості та адаптаційні можливості ліворуких дітей в учбовій діяльності : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. М. Чеканська; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичного й емпіричного дослідження психологічних особливостей і адаптаційних можливостей ліворуких дітей молодшого шкільного віку. Проаналізовано певні підходи до вивчення функціональної асиметрії дітей, динаміки їх становлення в онтогенезі. Визначено основні причини виникнення ліворукості, а саме: генетичні, патологічні, вплив оточення, а також вимушену ліворукість. Розкрито зміст адаптаційних можливостей. Визначено властивості, які забезпечують адаптацію молодшого школяра - конституційно-морфологічні, нейро- та психодинамічні, особистісні, соціально-психологічні. Встановлено закономірність факторів, які впливають на успішність адаптації, та факторів, які негативно позначаються на виконанні діяльності. Розроблено й апробовано корекційно-розвивальну програму підвищення адаптаційних можливостей ліворуких дітей в учбовій діяльності. Програма передбачає виконання правил щодо розвитку довільності, просторових уявлень, мовлення, мислення, а також завдань, спрямованих на розвиток міжпівкульної взаємодії. Експериментально доведено, що мануальна асиметрія людини є одним з чинників, що впливають на адаптаційні можливості ліворуких людей. Відзначено, що ліворукі учні молодших класів відрізняються від праворуких психологічними особливостями учбової мотивації, мислення, тривожності та самооцінювання, корекція яких підвищує їх адаптаційні можливості в учбовій діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ю936-35 + Ю984.030.2-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського