РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000252614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартиненко О. Д. 
Підвищення довговічності довгомірних деталей шляхом нанесення покриттів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О. Д. Мартиненко; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Установлено кількісні параметри масопереносу у разі електроіскрової обробки (ЕІО) залежно від матеріалу анода та режимів обробки та досліджено фізичні процеси, що обумовлюють формування структури покриття та його якість. Запропоновано розрахункову схему процесу утворення нерівностей, оцінено залежність впливу струму іскрового розряду на діаметр одиничної лунки. На підставі результатів комплексних досліджень різних матеріалів анода встановлено, що найбільш ефективними для забезпечення довговічності відновлених деталей є матеріали, леговані хромом (10Х13, 30Х13, ферохром), які забезпечують високе зчеплення нанесеного шару з основою, однорідність властивостей за перерізом та периметром покриття, формування структур з високою твердістю, зносостійкістю, жароміцністю. Установлено взаємозв'язок між хімічним складом матеріалу анода, параметрами обробки, режимами поверхневого пластичного деформування і кінетикою формування покриття, його товщиною, коефіцієнтом суцільності та шорсткістю. Наведено вимоги до покриттів, нанесених за методом ЕІО. Теоретично обгрунтовано та експериментально оцінено параметри локального відпалу лазерним променем для забезпечення рівномірної дисоціації нітридів на оптимальну глибину (170 - 550 мкм), що дає змогу одержати необхідну якість покриття у разі ЕІО деталей з попереднім азотуванням. Виявлено зв'язок між структурою поверхні деталі після зношування та параметрами лазерної обробки для її деазотування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053.3-1 + Ж830.517

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328423 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського