РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000252675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесніков В. О. 
Підвищення експлуатаційних властивостей аустенітних марганцевих чавунів легуванням карбідоутворюючими елементами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. О. Колесніков; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2005. - 21 c. - укp.

Досліджено взаємозв'язок між параметрами структури Fe - C - Mn сплавів, легованих карбідоутворювальними елементами, та їх експлуатаційними властивостями за умов тертя ковзання (межового та сухого) за різних навантажень та швидкісних параметрів, а також дії від корозійного середовища. Статистично й аналітично проаналізовано одержані експериментальні дані, а також результати експлуатаційних випробувань. Одержано адекватні математичні вирази у вигляді поліномів, що описують вплив варійованих легувальних елементів на механічні та триботехнічні властивості сплавів. Проведено випробування зразків, виготовлених з Fe - C - Mn сплавів, у діапазоні навантажень <$E1,0 symbol Ь 6,0~ roman МПа> і швидкостей ковзання <$E0,628 symbol Ь 2,1~ roman {м"/"с}> за умов межового (олива И-30А) і сухого тертя, а також для порівняння з бронз БрАЖ9-4, БрОФ6,5-0,4 та чавуну ЧН15ДХ2. Установлено, що досліджувані сплави за умов сухого та межового тертя не поступаються, а у визначеному діапазоні навантажувально-швидкісних характеристик перевершують зносостійкість даних сплавів. Визначено, що період інтенсивного схоплювання у марганцевих чавунів (олива И-20А) наступає за <$Eroman {P~=~7,8 symbol Ь 11,0~МПа}> та швидкості ковзання 0,628 м/с. Досліджено продукти зношування та шари матеріалу, розташовані безпосередньо біля зони тертя. Запропоновано гіпотезу про закономірності руйнування цих сплавів за умов тертя ковзання з урахуванням впливу структурно-фазового складу та навантажувально-швидкісних параметрів. На підставі результатів лабораторних й експлуатаційних випробувань запропоновано конкретні рекомендації щодо структури та властивостей, які повинен


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338777 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського