РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000252815<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнєцов О. М. 
Підвищення ефективності доменної плавки за рахунок оптимізації процесу і використання пиловугільного палива : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О. М. Кузнєцов; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". - Донецьк, 2008. - 20 c. - укp.

Розвинуто й експериментально підтверджено уявлення про екстремальний характер залежності ступеня прямого відновлення вюститу та питомої витрати коксу від питомої втрати природного та відновлюваного газів, що створює передумови для оптимізації процесу відновлення вюститу. Показано, що у разі виходу відновлюваних газів <$E750~-~800~ roman {м sup 3 "/"т}> чавуну ступінь використання відновлюваного потенціалу горнових газів для відновлення вюститу досягає максимального значення та наближається до рівноважного. Уперше для оцінювання можливсті реалізації розрахункових технологічних режимів з застосуванням пиловугільного палива запропоновано визначальні комплексні параметри з певними межовими значеннями, а саме: рудневого навантаження - 5,8 т/т коксу, виходу шлаку - 1 000 кг/т коксу, виходу горнового газу - <$E5~000~ roman {м sup 3 "/"т}> коксу, надходжень дрібняку 5 - 0 мм з залізорудною шахтою - 250 кг/т коксу, швидкості газу у розпарі - 20 м/с. Розвинуто уявлення про вплив маси затримуваного коксовою насадкою розплаву від ступеня її "засміченості". Експериментально показано, що початкова стадія "засміченості" (до 5 % від маси коксу) впливає на величину залишку шлаку. За умов подальшого збільшення "засміченості" швидкість зростання залишку у насадці значно збільшується. Обгрунтовано можливість і розраховано технологічний режим плавки за умов доменного цеху в Україні, що забезпечує вдвічі більше підвищення ефективності застосування комбінованого дуття, зменшення витрати коксу на 23,8 - 36,6 %, зростання продуктивності печей на 10,2 - 36,9 % за рахунок вдування горного природного газу та пиловугільного палива та впровадження


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.1-35 + К323.103.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361644 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського