РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000253765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Король М. Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.22 / М. Д. Король; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: РА304426 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського