РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000253973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чеботарьова М. О. 
Рання діагностика та профілактика спайкового процесу після гінекологічних операцій : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. О. Чеботарьова; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Розроблено комплекс профілактичних засобів для прогнозування та ранньої діагностики перебігу процесів спайкоутворення за умов трубно-перитонеальної форми безпліддя й ендометріозу та їх використання для оцінки ефективності запропонованої патогенетичної профілактики спайкового процесу (СП). Вивчено ацетилювальну здатність жінок, розподіл фенотипів гепатоглобінів, основні показники системи перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ) і тіол-дисульфідного обміну залежно від віку та ступеня СП. Установлено, що в жінок, хворих на трубно-перитонеальне безпліддя (ТПБ) й ендометріоз, активність N-ацетилтрансферази була високою та зростала з віком, збільшенням ступеня СП та стадії ендометріозу. Найбільш високою була частота фенотипу гаптоглобіну Hp2-2, яка збільшувалась залежно від стадії ендометріозу. З віком і тяжкістю захворювання в окиснювально-відновній системі виявлено зміни, а саме: накопичення продуктів ПОЛ і зниження антирадикальних механізмів захисту. На підставі одержаних даних розроблено патогенетичний комплекс профілактики СП та схему його введення, спрямовані на відновлення процесів ацетилювання та стану редокс-систем до фізіологічного рівня. За умов поєднання ендоскопічного лікування з запропонованим комплексом препаратів знижується ризик виникнення СП у віддалені терміни після ендоскопічних операцій з приводу ТПБ і ендометріозу, прискорює та полегшує ранню післяопераційну реабілітацію хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського