РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000254092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тхор І. І. 
Реагентна переробка та раціональне використання екологічно небезпечних сірковмісних пестицидних препаратів : автореф. дис... канд. техн. наук / І. І. Тхор; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2008. - 18 c. - укp.

Встановлено умови реагентної переробки сірковмісних пестицидних препаратів (ПП) тіурам і фентіурам і визначено термодинамічні, кінетичні та технологічні параметри знешкодження ПП і одержання вторинних продуктів, що дозволяє спростити технологію утилізації тетраметилтіурамдисульфіду та його похідних, а також підвищити екологічну безпеку довкілля. Обгрунтовано техніко-економічну ефективність розробленого реагентного методу знешкодження сірковмісних ПП, що дозволило зменшити екологічні ризики та техногенне навантаження на регіон, спричинене можливими аваріями під час їх перевезення та переробки. Підтверджено наявність вулканізаційної активності синтезованих N,N-диметилдитіокарбаматів 3d-металів у складі технічних гумових сумішей, що дозволило підвищити їх кінетичні та пружно-міцнісні параметри у порівнянні з відомими промисловими прискорювачами вулканізації й ефективно використати ці екологічно безпечні вторинні продукти. Модифіковано реакцію десульфуризації тіураму, в результаті якої на відміну від відомого механізму утворення дисульфід-сульфіду під дією нуклеофільних реагентів у проміжній стадії одержується елементна сірка, що дозволило суттєво зменшити токсичність тіураму та, завдяки цьому, екологічне навантаження на навколишнє середовище, а також використовувати сірку у гумотехнічній промисловості. Встановлено ефект "синергізму" термостабілізувальної активності N,N-диметилдитіокарбаматів міді (II) та цинку, що у порівняні з промисловими стабілізаторами класу HALS, які є складовими композиційних матеріалів на основі поліетилену високого тиску, дає можливість суттєво покращити його міцність


Індекс рубрикатора НБУВ: Л33-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського