РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000254673<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рідний Р. В. 
Реновація робочої поверхні деталей комплексним методом : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. В. Рідний; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Сформульовано та проведено нове вирішення проблеми реновації деталей, суттю якого є підвищення зносостійкості покриття, яке досягається шляхом використання комбінованого методу. На першому етапі під час нанесення покриттів було проведено мікролегування зольними відходами Зміївської ДРЕС, на другому - зміцнення деформаційною обробкою спеціальними різцями з надтвердих матеріалів, на завершальній стадії використано алмазне вигладжування. За допомогою петрографічного та рентгеноструктурного аналізу оцінено хімічні елементи та сполуки, що входять до складу зольних відходів, які визначають процеси відновлення окислів, десульфурації та легування. Із використанням спектрального та мікрорентгеноспектрального методів досліджено хімічну неоднорідність розподілу елементів у різних зонах за перерізом робочого шару. На підставі результатів рентгеноструктурного аналізу фазового складу покриття показано наявність ділянок карбідів і карбонітридів ванадію та титану. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним експериментальним дослідженням, встановлено, що елементи (V, Ti, Al, Ce і Mg), які мікролегують та модифікують покриття, забезпечують утворення дрібнозернистої структури та дисперсні виділення карбідів і карбонітридів. Виявлено, що під час деформаційного зміцнення покриття створюється безструктурний мартенсит - "білий шар". Досліджено зносостійкість покриттів і підтверджено ефективність розробленої технології. Запропоновано математичну модель для прогнозування зносостійкості у різні періоди експлуатації. Наведено результати апробації запропонованої технології реновації деталей і оцінено економічний ефект від її впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51 + К644.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363311 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського