РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255069<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нодь В. І. 
Розвиток абсолютної інфінітивної конструкції в англійській мові (ХІІ - ХІХ ст.) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. І. Нодь; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості абсолютної інфінітивної конструкції (АІК) протягом XII - XIX ст., здійснено ідентифікацію джерел її походження в англійській мові. Дану конструкцію визначено як редуковану синтаксичну одиницю, яка утворилася у давньоанглійському простому особово-дієслівному реченні. Суб'єкт дії АІК представлено на рівні поверхневої структури. У розвитку АІК виділено три періоди. Відзначено, що протягом XII - XIII ст. зафіксовано спорадичні вживання АІК, пізніше (у XVI - XV ст.) вона переважно вживалася у східно-центральному діалекті. Запропоновано тезу, що вплив риторичного мистецтва та розвиток аргументованого мовлення сприяли подальшому поширенню АІК. Зазначено, що за своєю структурою АІК поділялась на два типи: непоширені та поширені, які складаються з певних моделей. У середньоанглійський період для непоширених типів характерним є порядок "суб'єкт - об'єкт - дієслово" (SOV). Відзначено, що порядок поширених типів АІК відповідає типу "суб'єкт - дієслово - об'єкт" (SVO), властивий структурі простого речення. У ранньоанглійський період (XVI - XVII ст.) частота АІК скорочувалась, а її структура ускладнювалась. Протягом XVIII - XIX ст. вживаність АІК у текстах зростала, її структура ставала простішою, а SVO-порядок - домінуючим у непоширених і поширених типах. З текстів XII - XIX ст. виокремлено чотири основні семантичні групи АІК: оцінні, приєднувальні, уточнювальні та кваліфікативні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш143.21-022.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського