РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255231<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курляк І. Є. 
Розвиток класичної освіти на західноукраїнських землях (XIX - перша половина XX століття) : Автореф. дис... д-ра пед. наук : 13.00.01 / І. Є. Курляк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 44 c. - укp.

Розглянуто історико-педагогічні аспекти розвитку класичної освіти на теренах чотирьох західноукраїнських регіонів - Галичини, Буковини, Закарпаття і Волині протягом їх перебування під владою різних держав і під час короткого періоду державності за часів Західноукраїнської Народної Республіки. Виявлено основні тенденції та особливості розвитку трьох взаємозв'язаних типів закладів класичної освіти - гімназій, ліцеїв та університетів, які діяли на західноукраїнських землях у XIX - першій половині XX ст. Значну увагу приділено політичним та соціокультурним умовам, які впливали на формування української класичної освіти в різних регіонах, і ролі в даному процесі прогресивної української інтелігенції та духовенства. Проаналізовано зміст класичної освіти, виявлено причини і сутність шкільних реформ. Відображено вплив освітньої політики, ідеології та законодавства держав-завойовниць на становлення, розвиток і занепад рідномовної класичної освіти. Обгрунтовано шляхи творчого використання національного досвіду діяльності елітарних шкіл за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310958 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського