РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255423<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ревва В. М. 
Розвиток наукових основ деформування та руйнування гірських порід при об'ємному нерівнокомпонентному стисненні : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.15.11 / В. М. Ревва; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. - Донецьк, 2005. - 33 c. - укp.

Удосконалено наукові засади деформування та руйнування гірських порід за умов об'ємного стиску з урахуванням нерівнокомпонентності напруженого стану та дефектності їх структури з метою удосконалення та розробки ефективних способів прогнозування та керування станом гірничого масиву. За результатами експериментальних і теоретичних досліджень встановлено закономірності деформування та руйнування гірських порід за об'ємного нерівнокомпонентного стиску залежно від видів напруженого та деформаційного станів, етапів навантаження, водо- та газонасичення, дії фізико-хімічних факторів, глибини залягання, температурних змін у масиві та інших чинників. Запропоновано новий підхід щодо оцінки стійкості покрівлі гірничих виробок з врахуванням тріщиностійкості порід. Розроблено й апробовано методики експериментального визначення тріщиностійкості гірських порід за об'ємного навантаження та ступеня зміцнення малостійкості покрівлі гірничих виробок. Удосконалено методику прогнозування викидонебезпечності пісковиків за ефективною поверхневою енергією шляхом урахування синфазності зміни тріщиностійкості та модуля пружності. З метою підвищення ефективності процесу керування станом гірничого масиву розроблено відповідні методичні вказівки та нормативні документи. Здійснено промислове впровадження результатів наукового дослідження на вугільних шахтах Донеччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-1 + И-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського