РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гого В. Б. 
Розвиток наукових основ та удосконалення засобів гідрознепилювання для покращення умов праці у вугільних шахтах : автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.26.01 / В. Б. Гого; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. - Макіївка, 2009. - 36 c. - укp.

Досліджено проблему покращання умов праці шахтарів за пиловим фактором. Розвинуто теорію гідродинамічного знепилювання на базі імпульсно-хвильових ефектів, що утворюються за процесів поглинання частинок пилу краплями рідини. Обгрунтовано раціональні технічні засоби гідродинамічної боротьби з пилом. Теоретично встановлено й експериментально підтверджено, що для частинок пилу та крапель рідини у процесі імпульсно-хвильової взаємодії виникають частотні пульсації разом зі змінами амплітуд коливань їх імпульсів у вгляді хвилі тиску, що підвищує ефективність синергетичних імпульсів ударних взаємодій крапель рідини та частинок у процесах їх злиття (знепилювання). Відзначено, що поздовжні пульсації компонентів створюють поздовжню хвилю, енергетичний максимум якої пропорційний амплітудам пульсацій крапель рідини та частинок пилу. Зроблено прогноз вірогідності захоплення частинок пилу краплями рідини з урахуванням стану фракталів бінарної системи, тобто одна крапля рідини може захопити тільки одну або дві частинки пилу. Час формування "межової краплі" є технологічним часом гідродинамічного знепилювання. На підставі встановлених закономірностей і особливостей імпульсно-хвильової дії крапель рідини на частинки пилу розроблено установки, які апробовано за промислових умов. Показано ефективність їх використання для покращання умов праці шахтарів за пиловим фактором. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення засобів гідрознепилювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського