РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255549<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мінц М. О. 
Розвиток початкової освіти на Півдні України (1861 - 1917 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук / М. О. Мінц; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку початкової освіти з 1861 р. до 1917 р., наведено загальну характеристику народних шкіл, підпорядкованих різним відомствам. Висвітлено роль держави, земств, церкви, громад у розповсюдженні писемності серед жителів південного регіону України. Розглянуто організацію навчального процесу, систему підготовки педагогічних кадрів, фінансово-матеріального забезпечення та контролю за роботою народних шкіл. Проаналізовано законодавчу діяльність уряду в галузі освіти. Встановлено, що початкові школи були основними осередками поширення освіти на Півдні України. Виявлено взаємозв'язок між підвищенням престижу освіти і зростанням кількості шкіл на території Херсонської губернії. З'ясовано, що основними навчальними предметами у початкових школах були: закон Божий, російська мова (письмо), читання, арифметика, та, по можливості, церковні співи; заняття проводилися винятково російською мовою, що негативно позначилось на розумінні та засвоєнні навчального матеріалу україномовним населенням. Зроблено висновок, що народні школи були основними початковими закладами освіти на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-7 + Ч413(4УКР7)516

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського