РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000255846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чубін К. І. 
Розвиток теорії та удосконалення технології десульфурації чавуну вдуванням диспергованого магнію : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / К. І. Чубін; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. - Дніпродзержинськ, 2008. - 21 c. - укp.

За результатами дослідження установлено, що переважне видалення сірки (90 - 95 % від загальної кількості) відбувається у межах вторинної реакційної барботажної зони <$Eroman {II sub {р. з. } }>, що формується під час спливання бульбашок суміші пароподібного магнію з нейтральним газом уздовж стовбура заглибної фурми. В області концентрацій сірки у чавуні 0,011 і 0,060 % у межах <$Eroman {II sub {р. з. } }> реакція десульфурації відбувається одночасно на поверхні спливаючих бульбашок магнію та у близько розташованих до поверхні бульбашок об'ємах чавуну за реакціями превалюючої взаємодії сірки з пароподібним і обмеженої взаємодії з розчиненим у розплаві магнієм. За цього швидкість процесу десульфурації (<$Eroman {V sub s }> не лімітується масопереносом сірки з об'єму металу M до <$Eroman {II sub {р. з. } }> переважного перебігу реакції десульфурації нульового порядку, а гальмується масопереносом розчиненого магнію від поверхні бульбашки углиб розплаву. За концентрацій сірки, нижчих за критичні значення (0,01 %), обмежною ланкою процесу десульфурації є масоперенос сірки з M до <$Eroman {II sub {р. з. } }>, що у процесі перебігу реакції десульфурації першого порядку супроводжується інтенсифікацією розчинення та переносу магнію у віддалені об'єми розплаву та пов'язанням з розчиненою сіркою. Відзначено, що видалення сірки з газопиловим потоком, що виходить з меж <$Eroman {II sub {р. з. } }>, реалізується шляхом термічного та хімічного диспергування поверхні плівок, збагачених продуктами десульфурації (MgS), бульбашок незасвоєного магнію, що виходять на поверхню ванни.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-141 + К323.105.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського