РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256091<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калашніков А. В. 
Розлади репаративного остеогенезу у хворих із переломами довгих кісток (діагностика, прогнозування, лікування, профілактика) : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / А. В. Калашніков; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. - К., 2003. - 35 c. - укp.

Вперше визначено головні патогенетичні синдроми, які визначають перебіг репаративного остеогенезу, - первинні та вторинні місцеві та регіонарні гемодинамічні розлади (у 88 % хворих), біомеханічна невідповідність (87,7 %), порушення структурно-функціонального стану кісткової тканини (88 %) і гомеостазу (62,8 %). Вперше наведено об'єктивні (лабораторно та інструментально підтверджені) критерії оцінки перебігу репаративних процесів у кістковій тканині. Виділено основні ознаки, які свідчать про спрямованість даних процесів у зоні ушкодження. Зазначено, що це дозволило вирішити проблему діагностичної оцінки стану репаративних процесів у випадку переломів кісток та прогнозування його перебігу. На підставі експерименту на 50-ти щурах встановлено, що збільшення вмісту кальцію у харчовому раціоні окремо не впливає позитивно на стан мінерального обміну. Виявлено, що малі дози кальцію у поєднанні з вітаміном <$Eroman D sub 3> покращують кісткоутворення, а великі - призводять до активізації резорбції кісткової тканини, порушень мінерального обміну та метаболізму вітаміну <$Eroman D sub 3>. Розроблено безапаратний спосіб діагностики остеопорозу у хворих із розладами репаративного остеогенезу та переломами кісток, який дає можливість раннього виявлення, лікування та профілактики погіршення структурно-функціонального стану кісткової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323663 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського