РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Третьяков А. О. 
Розробка антифрикційних композиційних матеріалів на основі феноло-формальдегідних смол : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / А. О. Третьяков; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено композиційні матеріали антифрикційного призначення, що армовані базальтовими волокнами, рослинними волокнами, полімерною матрицею, в яких є феноло-формальдегідна смола. Здійснено оптимізацію технології попередньої підготовки сировини та пресування розроблених композитів. Виявлено залежність зміни механічних та антифрикційних властивостей від модифікації композиції графітом і термопластом - знайдено оптимальний вміст графітового (25 мас. %) і термопластичного модифікаторів (30 мас. %) в композитах. Показано, що обробка армуючих волокон поліпероксидами та полііоненами дає змогу підвищити експлуатаційні властивості композиційних матеріалів. Завдяки модифікації базальтових волокон поліпероксидами підвищуються механічні властивості на 85 %, коефіцієнт тертя зменшується в три рази, а знос - у 17 разів у порівнянні з композитом, армованим немодифікованими волокнами. Установлено, що модифікація рослинних волокон полііоненами дає змогу підвищити механічні властивості в середньому на 10 %, коефіцієнт тертя знизити в 1,12 рази, а знос - зменшити в 1,5 рази у порівнянні з композитом, армованим немодифікованими волокнами. Уперше розроблено конструкцію ущільнення підшипникового вузла стрічкового конвеєра. Показано, що завдяки використанню в новому ущільненні термопластичних матеріалів у поєднанні з розробленим композиційним матеріалом, армованим базальтовими волокнами, має місце висока працездатність вузла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського