РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гіашвілі М. Д. 
Розробка біотехнології отримання кормового білкового продукту з виноградних вичавок : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 03.00.20 / М. Д. Гіашвілі; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2001. - 28 c. - укp.

Науково обгрунтовано біотехнологічний процес твердосубстратного культивування (ТСК) вищих базидіальних грибів на виноградній вичавці за встановленими оптимальними параметрами переробки субстрату. Показано, що за умов ТСК базидіальних грибів виноградна вичавка трансформується в грибну біомасу з підвищеною біологічною, поживною та енергетичною цінністю, високим вмістом амінокислот, вітамінів, мінеральних речовин, мікроелементів і білка. У ході промислових випробувань нативної вичавки виявлено її специфічні захисні, кормові та лікувально-профілактичні властивості, що дало підставу рекомендувати її для промислового використання як субстрат цільового кормового продукту. Зазначено, що ефективність процесу біоконверсії забезпечує використання екстрагованих вичавок без гребенів, отриманих з червоних технічних сортів винограду. Для визначення об'єктивної характеристики кормового білкового продукту (КБП) розроблено й апробовано експерс-метод оцінки його якості. Нешкідливість і високі кормові якості КБП з виноградних вичавок підтверджено зоотехнічною та токсикологічною експертизами. Відзначено, що біотрансформація виноградної вичавки до білкового продукту є перспективним шляхом вирішення проблеми безвідхідної переробки вторинної сировини виробництва, а також ефективним резервом протеїнового дефіциту в системі кормовиробництва й одночасним екологічним чинником зберігання чистоти навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л89-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського