РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256452<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черняк Я. П. 
Розробка матеріалів і технології наплавлення зношених рейок на діючій трамвайній колії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.06 / Я. П. Черняк; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Створено нові економнолеговані матеріали, технології та устаткування для відновлення та зміцнення жолобчастих рейок на діючій трамвайній колії, а також розроблено засоби покращання якості наплавлених деталей зі сталей, які мають вміст вуглецю <$Esymbol У ~0,4~%> без попереднього та супутнього підігрівів. Установлено, що для запобігання утворенню тріщин у ЗТВ наплавлення аустенітними матеріалами деталей з вуглецевих сталей необхідно здійснювати за погонної енергії <$Esymbol У ~28~ roman {кДж"/"см}>. Показано, що причинами утворення тріщин є низький опір ЗТВ уповільненому руйнуванню - <$Eroman {P sub ул ~ symbol Ы ~380~МПа}> у поєднанні з високим рівнем залишкових розтягувальних напружень (до 400-т МПа) і утворенням мартенситної структури (HV 450) у ЗТВ. Виявлено, що наплавлення за підвищеної погонної енергії дозволяє уникнути утворення мартенситу в ЗТВ і збільшує її опір уповільненому руйнуванню в 1,5 рази, що є достатньою умовою для запобігання утворенню тріщин. Для наплавлення без підігріву деталей з вуглецевих сталей запропоновано принципово нову систему легування пластичного наплавленого феритного металу типу Fe - Ti - Mn - Si - Mo, що забепечує низький рівень залишкових розтягувальних напружень (<$Esymbol У ~40~ roman МПа}> внаслідок близькості фізико-механічних властивостей основного та наплавленого металів, а це дозволяє запобігти утворенню тріщин у ЗТВ. Визначено, що за використання нового електродного матеріалу весь вуглець, що переходить у наплавлений метал, відповідно до стехіометричного відношення зв'язується у міцні карбонітриди титану, рівномірно розподілені у пластичній феритній матриці


Індекс рубрикатора НБУВ: О821.1-083.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335600 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського