РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пудрик В. Ю. 
Розробка методу локального прогнозу ендогенної пожежної небезпеки виїмкової дільниці в процесі проведення гірничих робіт : Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В. Ю. Пудрик; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. - Макіївка, 2004. - 18 c. - укp.

Встановлено закономірності процесу самонагрівання шарового скупчення вугілля внаслідок окиснення його киснем повітря та нагромадження теплоти за певних гірничо-геологічних і гірничо-технічних умов, що дозволяє прогнозувати наявність пожежонебезпечних зон під час проведення гірничих робіт. Запропоновано новий підхід щодо прогнозування ендогенної пожежонебезпеки у межах виїмкової дільниці, який грунтується на принципі врахування ступеня впливу гірничо-геологічих та гірничо-технічних факторів під час обробки пласта. За даними лабораторного дослідження вугілля та математичного моделювання процесу самонагрівання розраховано критичні значення величин скупчення вугілля, їх температуру й інкубаційний період самозаймання. Вперше виявлено взаємозв'язок між молекулярно-ситовими властивостями вугілля та його критичною температурою самозаймання, за якої кінетичний діаметр молекул кисню стає менше діаметра молекулярних пор вугілля, а вся внутрішня поверхня палива є доступною окиснику. Встановлено, що вплив молекулярно-ситових властивостей на критичні температури самозаймання зникає у разі подрібнення вугілля до розмірів 0,02 - 0,05 мм, а його питома поверхня за даних умов максимально збільшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського