РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000256632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жук О. В. 
Розробка методів і алгоритмів звуковисотного і темпоритмічного розпізнавання послідовності музичних звуків : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.23 / О. В. Жук; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. - Донецьк, 2009. - 20 c. - укp.

Створено нову інформаційну технологію аналізу й обробки послідовності музичних звуків, що дозволяє для оцифрованого запису звукового сигналу одержати відповідний нотний текст. Ця інформаційна технологія грунтується на певних методах і методиках звуковисотного та темпоритмічного розпізнавання послідовності музичних звуків. Запропоновано модифіковану методику визначення періоду функцій (ВПФ) для визначення квазіперіоду основного тону музичного звуку, яка за рахунок врахування властивостей змінних різниць дозволяє підвищити точність визначення квазіперіоду основного току та зменшити обчислювальну складність оригінальної методики ВПФ. На базі модифікованої методики ВПФ розроблено методику визначення моменту зміни квазіперіоду музичного звуку в сигналі в реальному масштабі за наявності апріорної інформації про очікувану послідовність змін. Розроблено метод визначення основних частотних компонент звукового сигналу, який використовує результати аналізу в амплітудно-частотній та амплітудно-часовій області. Метод забезпечує значне збільшення точності одержаних результатів для музичних звуків. Як засіб більшого покращання точності одержаних результатів визначення квазіперіоду основного тону й основних частотних компонент музичного звуку запропоновано методику апостеріорної фільтрації цих результатів. Застосування даних методів і методик забезпечує базу для розв'язання задач звуковисотного розпізнавання послідовності музичних звуків. Розглянуто задачу темпоритмічного розпізнавання. Удосконалено методику розпізнавання тривалостей за рахунок використання дворівневого класифікатора, на першому рівні якого відбувається


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.65-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського