РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орел Н. О. 
Розробка трансгенних ліній Arabidopsis thaliana чутливих до хімічних мутагенів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.15 / Н. О. Орел; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено методологію одержання 25-ти трансгенних ліній рослин Arabidopsis thaliana з генами RPD3, SIR2, SU(VAR) 3-7, які регулюють структуру хроматину. Створено конструкції цих генів з векторами pMEX, pTA7002, BinAR. Досліджено чутливість трансгенних ліній до різних концентрацій хімічних мутагенів. За результатами гістохімічного аналізу щодо реставрації <$Ebeta>-глукуронідазного гена виявлено незначне зменшення явищ інтрахромосомної гомологічної рекомбінації під впливом MMS, MN, MNU, дексаметазону та підвищену чутливість проростків трансгенних рослин (ТР) до мітоміцину С. Установлено, що солі важких металів впливають на репаративні процеси ДНК2 трансгенних ліній: NIDC 4 no.651 pMEX/SiR2-2, NIDC 4 no.651 pMEX/SiR2-4. Відзначено, що за ступенем генетичних ефектів солі важких металів складають ряд за активністю мутагенної дії: кадмій <$E>>> кобальт <$E>>> мідь <$E>>> хром <$E>>> нікель. Доведено, що інкубація проростків ТР з трихостатином А змінює здатність рослинного генома до проникнення Т-ДНК. Рослини, що проросли у середовищі з додаванням ТСА, мають підвищену ефективність трансформації у порівнянні з контролем залежно від лінії Arabidopsis thaliana.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського