РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смикун Н. В. 
Роль мікроорганізмів техногенно забруднених грунтів в біопошкодженні сталі : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / Н. В. Смикун; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Наведено результати дослідження ролі еколого-трофічних груп мікроорганізмів (сульфатвідновлювальних, денітрифікувальних, залізовідновлювальних, амоніфікувальних бактерій, мікроскопічних грибів) у процесі біопошкодження сталі за умов забруднення чорнозему опідзоленого пестицидами-симазином, лінуроном, рамродом, ДНОК, гексилуром, а також виявлення ефективних інгібіторів-біоцидів серед азотвмісних гетероциклічних похідних діючої речовини рамроду (<$Eroman N sup 1>-ізопропіл-<$Eroman N sup 1>-феніл-2-хлорацетаму). Визначено наявність інтенсивності розвитку сульфатвідновлювальних бактерій у феросфері сталі 45 (зоні грунту, що контактує з поверхнею сталі) та стимуляцію руйнування сталі, вплив пестицидів на кінетичні показники корозійного процесу. Уперше встановлено високу чутливість сульфатвідновлювальних бактерій до похідних діючої речовини рамроду: тіазольних сполук, пара-бром-феноксильного похідного та сполук з четвертинним азотом - солей піридинію та бізарядної сполуки (біс-чертвертинної солі діазобіцикло[2.2.2]октану. Виявлено, що найефективнішим біоцидом щодо асоціації сульфатвідновлювальних бактерій є четвертинна сіль стирилпіридинію, а до культури Desulfovibrio idonensis - досліджені тіазольні сполуки. Показано нечутливість сульфатвідновлювальних бактерій до хіназолонів, тіоефірів бензолу, тетразолу, триазолу, імідазолів. Установлено, що всі досліджені похідні є неефективними у пригніченні розвитку залізовідновлювальних бактерій. Надано оцінку захисного ефекту біоцидів щодо мікробного пошкодження сталі за присутності грунтової мікрофлори (водних витяжок з грунту), а також


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-17 + Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського