РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рябенко В. В. 
Роль пептидного комплексу тимуса-тималіну та пептидного комплексу нирок в регуляції процесів апоптозу тимоцитів за фізіологічних умов та модуляції активності їх внутрішньоклітинних регуляторних систем : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / В. В. Рябенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Показано, що пептидні препарати з тимуса ("Тималін") і нирок ("ПКН") здатні здійснювати фізіологічну регуляцію процесів апоптозу тимоцитів. Установлено, що ця регуляція відбувається диференційовано залежно від вихідного стану клітини, а саме - співвідношення експресії анти- та проапоптичних білків Bc1-2/P53 і полягає в індукції або інгібуванні апоптозу тимоцитів. Основним фактором регуляції апоптозу тимоцитів за фізіологічних умов є білок Bc1-2. Зауважено, що відсутність реакції тимоцитів на пептиди в деяких випадках може бути обумовлена генетичним поліморфізмом у тварин - донорів тимоцитів. Виявлено, що модуляція активності внутрішньоклітинних регуляторних систем речовинами, які специфічно на них впливають (глюкокортикоїди, кальцієвий іонофор, форболовий ефір, теофілін, хелатори внутрішньоклітинного та зовнішньоклітинного кальцію), призводить до активізації процесів апоптозу тимоцитів. За цих умов тималін і пептидний комплекс нирок є інгібіторами цих процесів. Зазначено, що антиапоптична дія регуляторних пептидів є специфічною і спричинена підвищенням експресії Bc1-2. На моделі аутоімунної патології на мишах NOD показано, що пептидні препарати з тимуса ("Тималін") та з нелімфоїдних органів (пептидний екстракт шлункової залози) здатні активізувати процеси апоптозу тимоцитів у разі їх послаблення. Це дає змогу розширити сферу застосування цих препаратів у разі аутоімунних процесів. Визначено, що тималін і ПКН у відновлювальний період після <$Egamma>-опромінення мають спільну антиапоптичну дію - обмежують радіаційний апоптоз. Зроблено висновок, що пептидні препарати є високоефективними модуляторами


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.325.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333002 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського